Licznik:

Dzisiaj: 350

Razem: 7126001

Spotkanie z Lidią Miś

     24.03.2001 r. najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej z klas 1, 2 i 3, mieli okazję poznać panią Lidię Miś, autorkę książek dla dzieci, która urodziła się w niedalekich Ropczycach a mieszka obecnie w podrzeszowskiej wsi Świlcza. Pani Lidia oprócz tego, że pisze, jest również założycielką i dyrektorem naczelnym, rzeszowskiego wydawnictwa Dreams, które zajmuje się publikacją książek - w tym autorów debiutujących. 

W pięknym sadzie, koło domu, wymyśla niezwykłe postaci i fantastyczne stwory do swoich baśni. Pierwszą książką, którą napisała, i o której opowiadała dzieciom na spotkaniu, była „Odwiedzając czarownice”. Historia 8- letniej Asi, która przez wypożyczoną w bibliotece książkę, trafia do fantastycznej krainy zamieszkałej przez siedem zwaśnionych czarownic.

Autorka zachęcając do czytania swych książek przedstawiła dzieciom niezwykłą galerię baśniowych postaci – elfy, rusałki,nimfy, wróżki, księżniczki, smoki i trolle – to tylko niektóre istoty z baśniowego świata, w którym ukryte jest tytułowe „ Serce Lasu”.

Trzecia książka „Opowieści biblijne dziadzia Józefa” to historia pełna wspomnień z dzieciństwa, kiedy to, jako mała dziewczynka, autorka wraz ze swoją siostrą odwiedzała dziadka w domaradzkiej wsi Poręby, gdzie dziadzio Józef prowadził gospodarstwo. Na wszystkie psoty i wybryki swoich wnuczek potrafił znaleźć mądrą opowieść wprost z Biblii.

W czasie swojego spotkania autorka musiała również zaspokoić ciekawość dzieci i odpowiedzieć na wiele pytań. – Czy lubi pani pisać książki? Ile pani książek napisała? Kiedy napisała pani pierwszą książkę? Padło nawet pytanie – Która pani książka jest najciekawsza, bo ja bym ją chciała kupić? 

I rzeczywiście na spotkaniu można było kupić książki autorki i to po bardzo promocyjnych cenach. Szczęśliwcy, którzy to zrobili, ustawili się w kolejce po dedykację a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe autografy na zakładkach i słodkie krówki misiówki.