Licznik:

Dzisiaj: 485

Razem: 7126136

Spotkanie autorskie z Sabiną Jakubowską

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu zaprasza na spotkanie autorskie z Sabiną Jakubowską - autorką „Akuszerek” - powieści nominowanej do Literackiej Nagrody Nike 2023, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza i Nagrody Literackiej Unii Europejskiej 2023.

Wydarzenie odbędzie się w zagórskiej bibliotece

19 września tj. wtorek o godz. 18.00.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Sabina Jakubowska – doktor nauk humanistycznych (Uniwersytet Jagielloński), archeolog, nauczycielka historii, mama. „Akuszerki” – jej pierwsza powieść dla dorosłych czytelników, wydana w 2022 r., wielokrotnie wyróżniona przez krytyków i czytelników. Książka otrzymała tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca (wrzesień 2022), została nominowana do Paszportów „Polityki”, Nagrody Literackiej Unii Europejskiej, a ostatnio do Nagrody Literackiej „Nike” i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Jej debiutancka powieść dla młodzieży („Dom na Wschodniej”) zdobyła nagrodę główną w konkursie pisarskim „Promotorzy Debiutów” organizowanym przez „Tygodnik Powszechny” i Instytut Książki.

Sabina Jakubowska jest prawnuczką Anny Czerneckiej, uczennicy Cesarsko-Królewskiej Szkoły Położnej działającej w XIX wieku w Krakowie. Autorka kontynuuje rodzinne tradycje, pracując jako certyfikowana doula. Jest również wolontariuszką w licznych projektach wspierających kobiety. Dodatkowo spełnia się w roli badaczki lokalnych historii. Jest autorką setek publikacji o swoim regionie.