Regulamin korzystania z serwisu

Serwis Legimi - instrukcja dla czytelników
Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Zagórzu

Kod dostępu:
1. Należy być zarejestrowanym czytelnikiem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej
    w Zagórzu i posiadać ważną kartę czytelnika.
2. Osobiście odebrać bezpłatny kod dostępu do Legimi w siedzibie MGBP w Zagórzu (należy mieć przy sobie       kartę czytelnika)
-  Kod należy aktywować w miesiącu , w którym czytelnik go otrzymał inaczej kod wygasa
-  Aktywowany kod jest ważny przez miesiąc licząc od dnia aktywacji kodu
-  Po wygaśnięciu kodu czytelnik może zwrócić się do biblioteki po kolejny kod na następny miesiąc.
   Kody wydawane są w wypożyczalni dla dorosłych i tylko osobom dorosłym w godzinach otwarcia biblioteki.
- Czytelnik może pobrać tylko jeden kod w miesiącu i nie może go przekazywać innym osobom
- Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Korzystanie z serwisu Legimi:
Na stronie www.legimi/podkarpackie należy:

1. Wpisać kod aktywacyjny otrzymany w bibliotece
2. Dokonać jednorazowej rejestracji w serwisie (założyć własne konto w Legimi, podając swój adres e-mailowy       oraz swoją nazwę użytkownika i hasło) – dotyczy przypadku, gdy czytelnik nie rejestrował się jeszcze w tym         serwisie. Po prawidłowej rejestracji czytelnik otrzymuje miesięczny dostęp do biblioteki liczącej 60 000
   e-booków i audiobooków.

Wypożyczanie z mobilnej biblioteki:
1. Elektroniczne wypożyczanie książek i audiobooków z serwisu Legimi odbywa się po zalogowaniu na stronie        www.legimi.pl i wybraniu zakładki „Ebooki i audiobooki”.
2. Czytelnik wypożycza książki i audiobooki klikając ich okładki i wybierając opcję dodaj na półkę.
3. W okresie ważności kodu, czytelnik może wielokrotnie wchodzić na konto www.legimi.pl
    i po zalogowaniu dodawać kolejne książki do czytania na własną wirtualną półkę.

Czytanie książek pobranych z mobilnej biblioteki
1. Czytelnik może czytać na maksymalnie dwóch dowolnych urządzeniach (czytniku, tablecie, smartfonie lub        komputerze).
2. Na urządzeniach powinna być zainstalowana bezpłatna aplikacja Legimi, dostępna do pobrania na stronie www.legimi.pl/pobierz-legimi/
3. Zainstalowana na urządzeniu aplikacja zapamiętuje, w którym miejscu książki użytkownik przerwał czytanie.
4. Aplikacja Legimi nie działa na starych wersjach systemu Windows (wersja Windows 7 i niższe)

Dodatkowe ważne informacje
1. Uwaga!  Nie można czytać e-booków z pakietu „Legimi dla bibliotek” na czytniku Kindle.
2. Wybranie i czytanie konkretnego tytułu e-booka lub audiobooka przez czytelnika nie powoduje blokady        możliwości wypożyczenia tego tytułu przez innych czytelników.
3. Lista tytułów książek oferowanych przez serwis Legimi jest zmienna.
4. Z myślą o czytelnikach MGBP w Zagórzu wykupiła dostęp do serwisu Legimi w opcji bez limitu tzn. bez ograniczania ilości przeczytanych stron przez wszystkich czytających.
Zapoznaj się z regulaminem korzystania z serwisu Legimi czytelników MGBP w Zagórzu, który został opracowany przez Legimi.
W sprawach problemów technicznych  można pisać na adres: suport@legimi.pl lub telefonować na infolinię Legimi +48 22 307 65 40 czynną w dniach roboczych od 10.00 do 16.00.
Kontakt w sprawie kodów dostępu w MGBP w Zagórzu: