Licznik:

Dzisiaj: 100

Razem: 6217093

Spotkanie z Marysią Krasowską

Spotkanie autorskie z youtuberką, pisarką, tancerką, akrobatką Marysią Krasowską

Dzisiejszego poranka 4 października 2017 roku o godzinie 10-tej zaproszeni do zagórskiej biblioteki uczniowie klas IV-VII mieli okazję poznać Marię Krasowską, Dziewczynę o licznych talentach i ogromnej energii. Ma trzy własne kanały na YouTube: Zwariowani – który poświęcony jest akrobatyce, kanał książkowy na którym recenzuje książki dla młodzieży oraz kanał który założyła podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych – „Świat oczami nastolatki”. Pisze książki, prowadzi warsztaty taneczne, studiuje na drugim roku zarządzania na Politechnice Rzeszowskiej i marzy o własnej szkole tańca. Marysia jest studentką ale wygląda bardzo młodo, liceum udało jej się skończyć w dwa lata dzięki wyjazdowi na wymianę uczniowską do Stanów Zjednoczonych gdzie pod koniec pobytu zdała egzaminy, które jak się okazało są odpowiednikiem naszej matury i przepustką na studia.

Na zaproszenie biblioteki Maria Krasowska przyjechała aby zaprezentować swoją książkę Wyspa X. Jest to opowieść o trójce nastolatków którzy po katastrofie lotniczej trafiają na bezludną wyspę. Na kolejnych stronach książki autorka prostym językiem opisuje wydarzenia będące udziałem bohaterów, ich próby z oswojeniem otaczającej ich rzeczywistości w której niespodziewanie się znaleźli. Nieoczekiwana sytuacja przybliża ich do siebie, stając się początkiem rodzącej się między nimi przyjaźni oraz niesamowitej przygody. Jak powiedział autorka pisząc tę książkę spełniła swoje nierealne marzenia.

Autorka mówiła również o możliwościach jakie daje umiejętne korzystanie z Internetu, o tym, że można dużo się z zamieszczonych tam treści i filmików nauczyć. Ale najwięcej namawiała do czytania książek.

Spotkanie minęło w przyjaznej atmosferze nie obyło się bez autografów, zdjęć i przytuleń. Mamy nadzieję, że ta młoda osoba chociaż części uczestników pokazała ile ciekawych rzeczy można zrobić bez względu na to gdzie mieszkamy.

Więcej zdjęc w galerii: