Licznik:

Dzisiaj: 382

Razem: 6319320

Ferie w bibliotece w Porażu

            W czasie tegorocznych ferii nie zabrakło śniegu, ale dzieci chętnie spędzały czas także w bibliotece w Porażu, gdzie zorganizowano dla nich ciekawe zajęcia.

Na pierwszym spotkaniu uczestnicy tworzyli laurki dla babć i dziadków z okazji zbliżającego się ich święta. Powstały piękne prace robione różnymi metodami, w przygotowanie których dzieci włożyły dużo zapału i serca. Ale czego się nie robi dla ukochanej babci i dziadka?

W kolejnym dniu zajęć powstawały zimowe pejzaże, tworzone m. in.  za pomocą waty, pasty do zębów, brokatów i dziurkaczy. Inspiracją był nie tylko widok za oknem, ale i przeczytana przez bibliotekarza jedna z książek lubianej przez dzieci serii o przygodach żółwia Franklina.

Wiele radości młodym czytelnikom sprawił mini konkurs „Policz sowy ukryte w bibliotece”. Trzeba było wykazać się nie lada spostrzegawczością, aby odnaleźć wszystkie obrazki z sówkami schowane w zakamarkach biblioteki i zasłużyć tym samym na naklejkową nagrodę.

Dzieci rozwijały swoją kreatywność także w czasie zajęć plastycznych, których efektem były własnoręcznie wykonane zakładki do książek.  

            Działania te miały zachęcić młodych czytelników do częstego odwiedzania biblioteki, zainteresowania czytaniem, zwrócenia uwagi na to, że w naszym otoczeniu zawsze jest miejsce dla książek będących ciekawą alternatywą dla komputera i telewizji.

Więcej zdjęć w galerii: