Dzień dziecka w bibliotece

Dzisiaj jest Dzień Dziecka. W Polsce to wyjątkowe święto obchodzone jest od 1950 roku.  Nasza biblioteka od rana była pełna dzieci. Dwie klasy II przyszły aby wspólnie obejrzeć film Mikołajek, którego drukowany pierwowzór jest lekturą szkolną. Książka i film o przygodach Mikołajka wzbudza przede wszystkim śmiech, dzięki niesamowitemu poczuciu humoru . Pokazuje życie rodziny francuskiej w XX wieku. Możemy dowiedzieć się, jak wyglądała ówczesna szkoła oraz życie rodzinne. Po filmie dzieci udały się do Sali wystaw aby obejrzeć fotografie Jacka Lipińskiego przedstawiające Zagórską Drogę Krzyżową.

Druga grupa  to były maluchy z klasy I. Dla nich przygotowałyśmy wiersze i baśnie, a najbardziej wesołą częścią spotkania była inscenizacja Rzepki w wykonaniu przebranych dzieci. Dzieci wyszły od nas z uśmiechem na twarzy i słodką przekąską oraz z obietnicą, że będą do nas wracać.