II Klasy w Bibliotece

W dniu dzisiejszym 19 maja odwiedziły nas dzieci z dwóch klas drugich szkoły podstawowej w Zagórzu, by wziąć udział w spotkaniu bohaterami wierszy i baśni. Spotkanie rozpoczęliśmy wierszem Marzeny Szczepańskiej Wesoła biblioteka:

Pełno książek w bibliotece,
A w tych książkach same hece.
Są nowele i bajeczki,
Każda książka z innej beczki.
Wiersze , prozy i powieści
Tyle tego tam się mieści.
Każdy znajdzie cos dla siebie,
Są tragedie i komedie.
Każda książka coś ma w sobie,
Chętnie autor to opowie.
A i wierszy jest niemało
Więc przeczytaj sobie śmiało.

Korzystając z odwiedzin chciałyśmy dzieciom pokazać, że baśnie i wiersze dla dzieci chętnie czytają dorośli i okazało się, że niektóre teksty znają na pamięć. Uczniowie słuchali interpretacji wierszy Juliusza Tuwima i Jana Brzechwy, zgadywały po przeczytaniu fragmentu jaka to baśń – zresztą bezbłędnie co świadczy o ich dużej znajomości klasycznych baśni, rysowały z zawiązanymi oczami Kaczkę Dziwaczkę. Najwięcej radości przyniosło uczestnikom spotkania wzięcie udziału w inscenizacji wiersza J. Tuwima Rzepka W  trakcie zabawy  okazało  się, że znany  utwór J. Tuwima niesie nadal aktualne przesłanie - wspólnie możemy więcej. Na koniec dzieci otrzymały zakładki do książek i słodki poczęstunek. I jak tu nie cieszyć się z takiej wizyty?

ER