Razem: 7042017

FERIE Z BAŚNIAMI W BIBLIOTECE I ŚWIETLICY W PORAŻU

Tegoroczne ferie zimowe w bibliotece i świetlicy w Porażu  przebiegały bardzo aktywnie, a to za sprawą zajęć, które odbywały się tam trzy razy w tygodniu od godz. 15 do 19.

Spotkania rozpoczynały się w bibliotece, gdzie czytano baśnie z różnych regionów Polski, rozwiązywano zagadki, quizy oraz odbywały się dyskusje o przeczytanych tekstach. Następnie dzieci  przenosiły się do świetlicy, gdzie odbywały się zajęcia praktyczne. Tam właśnie powstawały wykonywane różnymi technikami rysunki oraz prace tematycznie związane z bohaterami poznanych baśni. Na przykład z  powodu braku śniegu powstał bałwan zrobiony z gazet, zachwyt budziły świeczniki wykonane z kolorowej soli czy własnoręcznie wykonana biżuteria.

Żaden z uczestników nie narzekał na nudę. Miłym akcentem był słodki poczęstunek oraz małe upominki i dyplomy, które na zakończenie ferii otrzymały wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach.