Mikołajkowe czytanie w Zahutyniu

W dniu 2 grudnia 2015r. w Filii Bibliotecznej w Zahutyniu odbyło się mikołajkowe czytanie bajek.
W spotkaniu udział wzięły dzieci z klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wraz z paniami.

Zajęcia odbywały się w czytelni biblioteki, gdzie dzieci wysłuchały utworu pt. „Prezent dla Świętego Mikołaja”, następnie z ogromnym zainteresowaniem odpowiadały na quizowe pytania. Kolejną atrakcją było malowanie portretu Świętego oraz szukanie słodkości ukrytych na półkach Biblioteki.

Dzieci i z wielką frajdą zaznajomiły się z niezwykłym dla nich miejscem. Wielu z nich odwiedziło już wcześniej bibliotekę ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Na zakończenie spotkania mikołajkowego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, zaśpiewały piosenkę o Świętym Mikołaju oraz podziękowały za mile spędzony czas.