Andrzejki w bibliotece w Zahutyniu

Ostatni listopadowy wieczór przyciągnął do biblioteki sporą grupę dzieci aby poznać tradycję wróżb andrzejkowych i miło spędzić czas.

Pierwszą z wróżb którą rozpoczęliśmy spotkanie było poznawanie imion swoich przyszłych partnerów- wbijając szpilkę w duże czerwone serce, które na odwrocie miało zapisany inicjał tego imienia. Śmieszną zabawą była wróżba z butami, która dawała odpowiedź kto pierwszy z uczestniczących w zabawie weźmie ślub. Kolejną i najpopularniejszą wróżbą było lanie wosku przez dziurkę od klucza. Były też inne zabawy takie jak: zabawa w krzesełka czy odbijanie balonikami przy muzyce.

Andrzejki okazały się wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji zarówno dzieciom jak i organizatorom

.