Mikołajkowe spotkanie z książką

W ramach współpracy z bibliotekami szkolnymi i Szkołą Podstawową w Zagórzu odbyło się w naszej bibliotece „Mikołajkowe spotkanie z książką”.

W dniach 8 i 9 grudnia 2015 roku dzieci z klas pierwszych słuchały bajek i wierszy o Św. Mikołaju. Dużą niespodzianką dla maluchów był list od Mikołaja, w którym święty bardzo chwalił obydwie klasy i zachęcał do korzystania z biblioteki.

My ze swej strony dla pierwszoklasistów przygotowałyśmy kufer pełen bajek o zimie, Św. Mikołaju i zbliżających się świętach Bożego Narodzenia.

Podczas spotkania dzieci nie tylko słuchały opowieści, rozwiązywały również zimowe zagadki i próbowały wspólnie stworzyć wizerunek swojego ulubionego świętego, co okazało się wcale niełatwym zadaniem. Dowiedziały się również jak należy obchodzić się
 z wypożyczoną książką i do czego służy zakładka. Nagrodą dla maluchów były bombki choinkowe i słodycze oraz wspólne zdjęcie z Mikołajem.