Warsztaty świąteczne dla dzieci

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy cała rodzina gromadzi się przy stole. Zanim jednak zasiądziemy do wigilijnej kolacji, warto zadbać o odpowiednią oprawę tego radosnego wydarzenia. Zielona choinka, kolorowe światełka, bombki  i zawieszki oraz stroiki tworzą niepowtarzalny nastrój. Wiele osób latami przechowuje ozdoby bożonarodzeniowe, które przechodzą z pokolenia na pokolenie. W sklepach występuje prawdziwe bogactwo bombek w różnych stylach - od rustykalnego, poprzez barokowy aż po minimalistyczny. Każdy może wybrać coś dla siebie. Zanim zaczęto produkować szklane bombki, na świątecznych drzewkach umieszczano ozdoby z papieru, słomy, drewna oraz różnego rodzaju słodycze i owoce. Ich dobór nie był przypadkowy, gdyż miały zapewnić rodzinie pomyślność w nadchodzącym roku. I właśnie takie proste i tradycyjne zarazem ozdoby choinkowe i stroiki  były tematem warsztatów dla dzieci które odbywały się w dwie ostatnie soboty w Bibliotece. Dzieci licznie przybyły pomimo złej pogody a ich prace możemy oglądać na zdjęciach i na choince w Bibliotece.