Mikołajkowe czytanie w bibliotece w Porażu

Wtorkowe przedpołudnie 8 grudnia 2015 r. było okazją do odwiedzin biblioteki publicznej przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Porażu. Delegacje z klas 0-6 wraz z panią Joanną Pisula udały się tam na mikołajkowe spotkanie z książką.

Dzieci poznały historię św. Mikołaja dzięki mądrej i pełnej pięknych ilustracji  książce pt. „Drogi Mikołaju” . Oprócz opowieści o swoich przeżyciach związanych ze św. Mikołajem, uczniowie uświetnili spotkanie śpiewem  piosenek kojarzących się ze świętami. Miłym akcentem był też poczęstunek w postaci świątecznych pierniczków własnoręcznie przygotowanych przez panią bibliotekarkę Halinę Solon.

To piękne spotkanie na pewno zaowocuje i dzieci chętnie i często będą odwiedzać bibliotekę.