Mikołajkowe czytanie w bibliotece w Łukowem

4 grudnia 2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Łukowem wzięli udział w akcji „Mikołajkowe Czytanie” , zorganizowanej wspólnie przez Szkołę Podstawową w Łukowem oraz Bibliotekę Publiczną w Łukowem. Dzieci spotkały się w czytelni biblioteki publicznej, gdzie mieli okazję czytać, te mniej znane, ale jakże piękne baśnie H. CH. Andersena. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali baśni „Bałwan ze śniegu”, a później doskonale odpowiadali na quizowe pytania.

Podczas tej wizyty uczniowie zapoznali się z księgozbiorem dla dzieci i młodzieży. Dowiedzieli się w jaki sposób można zostać czytelnikiem biblioteki publicznej i zapoznali się z regulaminem wypożyczania książek. Chętnie przeglądali półki z książkami w poszukiwaniu ciekawej pozycji do wypożyczenia. Bibliotekarka, Pani Ewa Domalik, zapewniła zebranych, że biblioteka posiada wiele ciekawych pozycji książkowych, wśród których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Mamy nadzieję, że Mikołajkowe Czytanie zachęciło dzieci do częstszego odwiedzania bibliotek i czytania literatury dziecięcej czy młodzieżowej, bo jak powiedział Umberto Eco: „Kto czyta książki – żyje podwójnie”.