Z wizytą w bibliotece publicznej

We wtorek 22 września uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią Renatą Kuzio i bibliotekarką Izabelą Krawczyk, korzystając z pięknej słonecznej pogody, udali się z wizytą do biblioteki publicznej w Tarnawie Górnej. Dla części z nich była to pierwsza wizyta w tej bibliotece, ale kilkoro uczniów tej klasy jest już jej czytelnikami.

Dzieci  z wielkim zainteresowaniem obejrzały księgozbiór zaprezentowany przez panią bibliotekarkę Danutę Grega, przypomniały sobie jak należy obchodzić się z książką i dowiedziały się jakie są zasady korzystania z biblioteki publicznej. Pani bibliotekarka opowiedziała też, jak powstaje książka i jaką drogę musi pokonać zanim trafi do rąk czytelnika.

Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu wszyscy uczniowie klasy 2b staną się stałymi bywalcami biblioteki publicznej i będą stale korzystać z bogactwa płynącego z czytania książek.