Spotkanie autorskie z Martą Fox

W czwartkowe deszczowe popołudnie 21 maja 2015 r. w czytelni Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zagórzu odbyło się spotkanie z poetką i pisarką Martą Fox. Uczestnikami tego spotkania była młodzież z Gimnazjum z Zagórza i Tarnawy Dolnej. Autorka dosłownie wbiegła na salę pełną czekającej na Nią młodzieży, bo jak powiedziała bardzo nie lubi się spóźniać a jechała do nas z Ustrzyk Dolnych i zaskoczyły ją nasze kręte drogi. Pisarka na początku spotkania opowiadała dużo o sobie i swojej rodzinie, dała się poznać jako miła i ciepła osoba, która bardzo szybko nawiązała kontakt z młodzieżą. Czytała również fragmenty swoich książek jak się okazało większa część uczestników spotkania znała jej powieści. Tematami jej twórczości są: przyjaźń, miłość, relacje rodzinne, powiedziała, że najczęściej bohaterkami jej książek są dziewczyny lub kobiety z problemami.

Pomysły na książki czerpie z otaczającego ją świata. Pracowała jako bibliotekarka, nauczycielka języka polskiego i dziennikarka, jest również matką dwóch córek i babcią trzech wnuków, co umożliwiło jej niejednokrotnie poznanie z bliska różnych sytuacji, w których znajdują się młodzi ludzie i te autentyczne zdarzenia i ludzie znane z życia codziennego stały się pierwowzorami postaci literackich. Spotkanie przebiegło przemiłej atmosferze i na pewno długo zostanie w pamięci uczestników. Osoby zainteresowane życiem i pisarstwem Marty Fox odsyłamy na jej bloga i stronę internetow

ą

.