Przedszkolaki w bibliotece

W środę 22 kwietnia dzieci wraz z opiekunkami z Przedszkola Niepublicznego  z Wielopola odwiedziły Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Zagórzu.  Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych oraz odwiedzić oddział dla dzieci. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki.

Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały pani bibliotekarce laurkę z  podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książki.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas.