III Zagórski Kiermasz Wielkanocny

W minioną środę 1 kwietnia 2015 r. odbył się III Zagórski Kiermasz Wielkanocny, którego organizatorami byli Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz, Lokalna Grupa Działania Nasze Bieszczady w Lesku, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu  w Zagórzu. Tradycją stało się już, że uczestnikami kiermaszu są Koła Gospodyń  z terenu miasta i gminy Zagórz, tym razem zaproszenie przyjęły panie z KGW z Poraża, Średniego Wielkiego, Tarnawy Dolnej, Zasławia, Wielopola oraz Mieszczanki. Pięknie przygotowane przez Panie kolorowe, wielkanocne stoły, pełne smakowitych potraw i ozdób wielkanocnych nie tylko zachęciły do jedzenia, ale również radowały oczy.

Główną atrakcją kiermaszu jednak były konkursy na najsmaczniejszą babę wielkanocną, najładniejszą palmę, koszyczek, pisankę oraz stół wielkanocny. Komisja w składzie: Teresa Kułakowska – przewodnicząca, Aneta Masłyk – właścicielka restauracji Nad Osławą i Marek Giefert – szef kuchni restauracji Szelców w Lesku  miała dokonać oceny pod względem wrażenia artystycznego, walorów smakowych, regionalności i po długich obradach przyznała następujące nagrody.

W konkursie na najsmaczniejszą babę wielkanocną nagrodę otrzymało - KG z Zagórza - Zasławia i Tarnawy Dolnej.

W konkursie na palmę wielkanocną – KG z Średniego Wielkiego,

W  konkursie na najładniejszy koszyk – KG z Zagórza – Mieszczanki,

W konkursie na najładniejszy stół – KG  Zagórz – Wielopole,

W konkursie na najładniejszą pisankę – KG z Poraża.

Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom, nagrody rzeczowe oraz drobne upominki ufundowane przez Lokalną Grupa Działania Nasze Bieszczady w Lesku, która to w tym roku po raz pierwszy była również współorganizatorem  kiermaszu.

Organizatorzy imprezy pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom i gościom Kiermaszu Wielkanocnego, który potwierdził potrzebę utrwalania i przypominania pięknej polskiej tradycji zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, jednocześnie zapraszając do udziału w następnym roku.