Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu

Zdobądź szlak mnicha

Projekt pn. „Wirtualno-pieszy szlak osobliwości historycznych Zagórza” – zdobądź Skarb Mnicha!

Jak już pewnie część z Państwa zauważyła przy atrakcjach turystyczno-historycznych Zagórza pojawiły się tabliczki z QR kodami.

Jest to efekt projektu pn. „Wirtualno-pieszy szlak osobliwości historycznych Zagórza”, który zrealizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu
w ramach programu „Patriotyzm jutra” Edycja 2023.

W ramach projektu powstała strona pn. Szlak osobliwości historycznych Zagórza, która zawiera zbiór najważniejszych miejsc i atrakcji miasta pod względem historycznym w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej wraz z plikami audio oraz towarzyszącą jej aplikacją mobilną pn. Skarb Mnicha, którą można pobrać bezpłatnie na wolnej licencji Creative Commons CC BY-SA. Skanując QR kod z tabliczki użytkownik zostaje przeniesiony na stronę www.skarbmnicha.pl , z której można również pobrać darmową aplikację działającą w systemach Android i iOS.

Wartość projektu: 30 000,00 zł
Dofinansowanie Muzeum Historii Polski: 23 000,00 zł

Pobierając aplikację można wziąć udział w swego rodzaju grze terenowej i zdobyć „SKARB MNICHA”.

Poniżej prezentujemy zasady gry:

ZASADY DZIAŁANIA APLIKACJI PN. SKARB MNICHA

Drogi użytkowniku!

O to co musisz zrobić aby zdobyć Skarb :D

  1. Wejdź na stronę główną www.skarbmnicha.pl
  2. Pobierz darmową aplikację na swoje urządzenie mobilne.
  3. Zarejestruj się i zaloguj, ponieważ TYLKO ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY MOGĄ ODEBRAĆ SKARB.
  4. Na mapie w aplikacji zaznaczonych jest 26 najważniejszych punktów turystyczno-historycznych Zagórza – odwiedź je wszystkie aby zdobyć skarb!
  5. Możliwość potwierdzenia odwiedzenia atrakcji pojawi się gdy będziesz znajdować się w odległości nie większej niż 50 m od niej. KLIKNIJ POTWIERDŹ ZWIEDZENIE. Każde potwierdzenie zapisuje się w aplikacji pokazując ile miejsc pozostało jeszcze do odwiedzenia. Warunkiem potwierdzenia jest przesłanie zdjęcia, dzięki czemu na koniec otrzymasz kompilację fotografii wszystkich zdobytych punktów.
  6. Każdy punkt zawiera atrakcyjny opis oraz jego zapis audio.
  7. Po zdobyciu wszystkich 26 punktów – otrzymasz e-maila z informacją o zdobyciu skarbu i sposobie jego odbioru.
  8. DO DZIEŁA!

Korzystanie z aplikacji możliwe jest również bez rejestracji lecz zdobycie wszystkich punktów nie będzie uprawniało do odbioru nagrody.